Firma MODER-TECH Chłodnictwo i Technologia Spożywcza rozpoczęła funkcjonowanie na rynku od dnia 01.stycznia 2002 roku, na podstawie wpisu do ewidencji działalności gospodarczej.

Bazuje na wiedzy i doświadczeniu właściciela, zdobytych podczas wieloletniej pracy w zakładach mleczarskich (działy techniczne) , oraz jako dyrektora technicznego w firmie BAHCOSTAL sp. z o.o. w Legionowie, będącej przedstawicielem na Polskę szwedzkiego producenta sprężarek amoniakalnych STAL , oraz pracy etatowej jako inżyniera serwisu w firmie YORK International Chłodnictwo i Klimatyzacja w Warszawie oraz Johnson Controls.

Od początku działalności firma posiadała umowę agencyjną z firmą YORK na sprzedaż komponentów i usług, a od dnia 02 maja 2003 roku umowę na świadczenie usług serwisowych, jako jedyny w Polsce autoryzowany przez YORK serwis dla urządzeń amoniakalnych STAL,YORK, SABROE, GRAM, FRICK.

Przez cały okres działalności byliśmy obecni jako bezpośredni usługodawca, bądź podwykonawca YORK-a w większości zakładów produkcyjnych i innych obiektów, eksploatujących urządzenia wymienionych marek.

Z dniem 01 września 2009r. umowy te zostały rozwiązane. Od tego czasu pozostajemy na rynku jako samodzielny dostawca komponentów instalacji, części zamiennych i usług serwisowych.

Bazujemy na dostawach ze Szwecji, Danii, Finlandii, USA, oraz lokalnego przedstawicielstwa Johnson Controls. Dostarczamy części zamienne i wykonujemy remonty amoniakalnych sprężarek śrubowych i tłokowych.

W ofercie mamy także maszyny używane, po kapitalnych remontach, z gwarancją niezawodności .